اسلاید شو

 • Rajab-Shaban-Ramazan.jpgبراساس روايات «ماه رجب»، ماه تقويت ارتباط با خداوند است و در «ماه شعبان» صلوات بر محمد و آل محمد و التزام به سنت پيامبر (ص) بسيار سفارش شده است. در «ماه رمضان»، قابليت ضيافت الهى و بخشش امت در هر شبانه روز مطرح است كه نقطه اوج آن، شب قدر و شب عيد فطر است.
  پيامبر خدا (ص) فرمود: «رجب ماه خدا، شعبان ماه من و ماه رمضان، ماه امت من است»[1].

 • اصطلاح «ماه حرام» بر چهار ماهى اطلاق مى‏شود كه از ديرباز احترام و اهميّت زيادى داشته كه عبارتند از ماه‏هاى ذى‏قعده، ذى‏حجه، محرم و رجب.بدون شك در ميان اين چهار ماه ، ماه رجب براي استجابت دعا از اهميت بيشتري برخوردار است . توجه شما را به توضيحي در اين زمينه جلب مي نمايم :

  پيامبر خدا(صلى الله عليه وآله)مى فرمايد: رجب، «شهرالله الأصمّ» است; و بدان سبب آن را «اصمّ» ناميدند كه هيچ ماهى به پايه عظمت آن نمى رسد; مردم زمان جاهليت به رجب حرمت مى نهادند و آنگاه كه اسلام درخشيدن گرفت، بر حرمت آن افزود.

 • شهيد از ماده شهادت به معنای حاضر بودن و گواهی دادن و کشته شدن در راه خدا است و شهيد در اصطلاح فقه به کسي گفته مي شود که در خط مقدم جبهه به شهادت برسد که غسل و کفن بر او واجب نيست و در فرهنگ اسلامی از شهادت با تعبير قتل فی سبيل الله ياد شده است: ولاتقولوا لمن يقتل فی سبيل الله اموات بل احياء و لکن لاتشعرون ( بقره 154).
  اما در روايات موراد ديگري را هم شهيد ناميده اند که به معني آن است که اجر شهيد دارد. طبق آيات قرآن كريم و روايات اگر كسى از خانه خود به قصد هجرت به سوى خدا و حفظ دين بيرون آيد و از دنيا برود شهيد است.

 • در فرهنگ اسلامی شهید دارای دو نوع اصطلاح و کاربرد است که یکی خاص و دیگری عام است . شهید به معنای خاص کسي است که که در معرکه جنگ شهيد شده باشد . چنین فردی نياز به غسل و کفن ندارد .

 • مهم ترين عامل در شفاي روحي انسان ياد خدا و ذكر است كه در ايات قرآن مورد توجه و عنايت است . خداوند در آيه 28 سوره رعد مي فرمايد : أَلا بِذِكْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوب ؛ آگاه باشيد با ياد خدا دلها آرامش مى‏يابد .
  هميشه اضطراب و نگرانى يكى از بزرگترين بلاهاى زندگى انسانها بوده و هست، و عوارض ناشى از آن در زندگى فردى و اجتماعى كاملا محسوس است.
  هميشه آرامش يكى از گمشده‏هاى مهم بشر بوده، و به هر درى مى‏زند تا آن را پيدا كند، و اگر تلاش و كوشش انسانها را در طول تاريخ براى پيدا كردن آرامش از طرق صحيح و كاذب جمع آورى كنيم خود كتاب بسيار قطورى را تشكيل مى‏دهد.

 • در رابطه با وحي به نكات زير توجه نماييد:
  1-وحي، راهکاري شناختي است که از سوي خداوند متعال، با هدف نشان دادن راه نيک بختي به بشر از ي