خواب با وضو

بله ، رواياتي در اين زمينه وارد شده،كه در بعضي از آنها آمده:هر كس قبل از خواب وضو بگيرد،بستر خواب او حكم مسجد براي او دارد.
وسائل الشيعه،ج1ص265باب9 از ابواب وضوء
خواب وضو را باطل مى‏كند و اما دليل وضو گرفتن قبل از خوابيدن، آن است كه انسان وقتى در بستر قرار مى‏گيرد تا خواب چشمان او را دريابد، در آن لحظات فراغ، خطورات ذهنى زيادى دارد. خداوند متعال كه رب‏العالمين است و براساس لطف و عنايت خاص خود مى‏خواهد از همه فرصت‏هاى ممكن در جهت پرورش روح انسان و تربيت او استفاده شود، براى او وظايفى را مقرر داشته است كه البته به جهت تسهيل بر بندگان آن را الزامى و واجب قرار نداده است.
از جمله اين برنامه‏ها، آن طور كه از آموزه‏هاى اسلامى آشكار مى‏شود، وضو گرفتن قبل از خواب و ذكر تسبيحات حضرت فاطمه زهرا(س) و آيه‏الكرسى و ديگر اذكار مى‏باشد و واضح است كسى كه با طهارت روحى در بستر بخوابد الهامات روحى او (چنان كه در علم روان‏شناسى نيز اثبات شده است) الهى و مثبت خواهد بود و چنان كه كسانى كه خناس باشند و يا در روز و يا قبل از استراحت كارهاى ناشايست انجام داده باشند، در خواب نيز خطورات شيطانى و يا زيانبار و آسيب‏زاى روحى خواهند داشت. لذا در روايات وارد شده است كه اگر كسى با طهارت (وضو) در بستر بخوابد به منزله آن كسى است كه از شب تا به صبح به عبادت مى‏پرداخته است.
براى آگاهى بيشتر ر.ك:
اسرارالصلاة، ميرزا جواد ملكى تبريزى (لوح فشرده پرسمان، اداره مشاوره نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها، كد: 1/100108856)