دعاي نادعلي

سند معتبرى براى اين ختم يافت نشد. در كتاب مستدرك الوسائل تأليف حاجى نورى مى‏گويد: به خط مرحوم شهيد نوشته‏اى ديدم كه خواندن اين دو بيت براى پيدا شدن گمشده خوب است و به امام معصوم هم اسناد نشده است.
همچنين در بحار از شرح ديوان منسوب به اميرالمؤمنين(ع) ميبدى نقل شده كه هاتفى در روز احد اين دو بيت شعر را براى پيامبر خواند. قابل ذكر است نقل ميبدى داراى سند نمى‏باشد، علاوه بر اين كه ميبدى شافعى مذهب و از اهل سنت مى‏باشد. بنابراين، اين ختم داراى سند به ائمه معصومين(ع) نمى‏باشد
به طورى كه علامه مجلسى (در ج 20 بحارالانوار، ص 73، ح 11) آورده است: در جنگ احد وقتى جبرئيل نازل شد و جمله معروف لا فتى الا على، لاسيف الا ذوالفقار را آورد، اين جمله از رسول خدا(ص) شنيده شد: {Sناد علياً مظهر العجائب‏# تجده عوناً لك فى النوائب‏S} {Sكل غم و هم سينجلىّ‏# بولايتك يا على يا على يا على‏S} اين مطلب در بين مردم مشهور است و از اهل سنت هم شنيده شده است. البته ممكن است فرقه‏هاى منحرف نيز اين اشعار را بخوانند، ولى اشعار ذكر شده اختصاصى به آنان ندارد. در هر صورت اولياى الهى در نزد خداوند رتبه و مقام دارند و مى‏توان آنها را در درگاه خداوند شفيع قرار داد. (لوح فشرده پرسمان، اداره مشاوره نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها، كد: 7/100115022)